SMA HASTALARI ÜZERİNDEN 75 MİLYON DOLAR VURGUN

.TÜM BU GELİŞMELER SMA İÇİN NORMAL BULUNMADAN TÜM KATMANLARCA DOĞRUYA ETİĞE DÖNÜLMELİ DEĞİL Mİ ?http://www.hurriyet.com.tr/gundem/bakan-koca-acikladi-sma-hastalari-uzerinden-75-milyon-dolarlik-vurgun-41019776?fbclid=IwAR0-BoCAxzY_1ch3X3TFtmlYL3IzWqevJ0ntIvCuZNfqbn-k4IDSyXEWEvk
.
Bu haberle aslında bir çok soru işareti çıkmıyor mu ortaya ? Eylem yapanların hukuksal ve insan hakları bilgileri olmadan ve hukukçulara danışma gereği duymadan  (şirketin sesi olarak mı ? bu noktaları göz ardı ettirerek, seyyar satıcı gibi yollara döküldükleri, bazı üniversiteler dahil ( üniversitesinde aldığı övgülerden bahseden küçük kızcağızın sayfasındaki gibi), muhalefet partilerinin-sanatçıların buna yani hukuksal ve etik yanına hiç bakmadan yüksek destek vermeleri ve bu duruma aileleri-hastaları alet ettikleri, ardından, hükümetin ruhsatsız bir ilaç için masaya oturması, hekimlerin kulaklarının bu kotarımcı eylemcilerde olması, hastalarına onları örnek göstererek hastalara bilgi vermeleri ve bu sözde hasta önderlerinden gelen baskıyla da olsa, nöromüsküler uzmanıyla başkanlığı bulunan bakanlığın masaya oturması.Ancak tüm katmanlarınca gelişememiş bir toplum marifetidir.

Yani bu satılan madde belki ilaç bile değil. Demek ki şu üniversitede okuyorum reklamıyla bir gencin kotarımıyla yola çıkılmaz, çıkılmamalı. üniversitelerde bu hareketi uygun-sempatik-geçerli bulmamalı.

Aslında deneme dahi sayılan bu durumda, hastada gelişebilecek bir olumsuzlukta ruhsatsız bir ilaçta bildirimler şikayetler nasıl yapılabilirdi ayrıca ? 

.
Yani , demek ki şimdiye kadar çocuklara ruhsatsız bir madde verilmiş bir yıldır. Bu ilacı Avrupa da ruhsatsız kullanan devletler var mı, bunu TREAT-NMD ye ve AB liğine sormak lazım.

.

SAYGIYLA; ETİĞİN TEKRAR ÜLKEMİZ GÜNDEMİNDE OLMASI DİLEĞİMLE….

.

Fulya